Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

В Уманському НУС писали XVII Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності

DSC_0467.JPG

9 листопада – День української писемності та мови. І в Уманському національному університеті садівництва традиційно відзначають дане свято низкою тематичних заходів. Одним з них незмінно є написання Всеукраїнського диктанту Національної єдності.

І справжнім надбанням та гордістю є те, що ідея прижилася на рідній землі і набуває величезної популярності як на території держави, так і за кордоном. Цьогорічний, сімнадцятий Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності, крім України, писали в Латвії, Литві, Португалії, Словаччині, Румунії, Казахстані, Китаї, Аргентині, США та Канаді. Уманський НУС, як завжди, не лишився осторонь і завзято працював над написанням диктанту налаштувавшись на хвилю організаторів події – Українського радіо. Дана акція є певним соціальним проектом і має на меті не лише перевірку знань з української мови, а й передбачає взаємодію особистостей різних соціальних груп і вікових категорій та популяризацію української мови не лише на території України, а й за її межами.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»

Девіз цьогорічного радіо диктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Написання радіодиктанту стало традиційним флешмобом для студентів і викладачів Уманського НУС. Цього разу вони зібралися в 170 аудиторіїї і впевнено та старанно, слово за словом, речення за реченням, нотували рядки, які доносили до присутніх радіохвилі UA-1. Аудиторія була переповнена бажаючими написати диктант, і вже об 11.50 вільних місць в аудиторії не залишилось. Серед активістів – як студенти, так і викладачі. Гарний настрій та затишну атмосферу створили всі присутні, зокрема, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Комісаренко, завідувач кафедри української та іноземних мов, змістовно та лаконічно розпочала захід, привітавши присутніх і розповівши про дане свято.

Бажаємо успіхів всім учасникам, людям, які небайдужі до рідної мови і завжди налаштовані на хвилю здорового патріотизму, людям, які з гордістю називають себе громадянами Української держави, плекаючи в серці рідну мову, бажаючи й надалі розвивати та вивчати її не лише задля гарних оцінок, а й для вміння користуватися нею в буденності. З Днем української писемності усіх! Плекаймо та любімо рідну мову, бо вона – наш генетичний код, наша характерна особливість, наш скарб.

 Прес-центр Уманського НУС

 

 

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 0 користувачів та 125 гостей.