Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

В Уманському НУС відбулося свято пісні «Вона живе у кожному з нас»

DSC_0437.JPG

Українська поезія – найбагатша і найкрасивіша у Європі, а якщо до такої поезії додати музику, то народжується пісня, яка дзвенить, зачаровує, бентежить. Бо українська пісня – це душа народу.

Кожна пісня – це поетичний і музичний шедевр, що виховував цілі покоління, формував естетичний смак. На піснях ми вчимося і завдячуючи їм світ пізнає нас.

Наша пісня – це духовний скарб, який єднає український народ, стирає кордони, величною і незбагненно прекрасною силою музичного слова підіймає дух і возвеличує українську землю. Мовою пісні ми гортаємо сторінки історії, вона наповнює наші душі красою, допомагає жити і творити прекрасне. Тож не дивно, що українську пісню чули навіть на безмежних просторах Всесвіту, адже перший космонавт – українець Павло Попович, споглядаючи безкраї незвідані далі, одразу подумав про неї, рідну пісню: «По-перше, мені було дуже приємно, я навіть пишався, що став першим українцем, який побував у космосі. Першою піснею, яка пролунала на орбіті під час нашого польоту, була чудова українська лірична пісня «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю...».

Саме такий посил – «Пісня – генетичний код нашої нації» – лунав 22 листопада зі сцени актової зали Уманського національного університету садівництва, де проходило свято пісні «Вона живе у кожному з нас».

Для глядачів творчого дійства виступила талановита молодь університету – творчі вокальні колективи Центру культури і виховання студентів університету, а саме: Народний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари»; Народний вокальний ансамбль «Криниченька»; вокальний ансамбль сучасної пісні «Чарівниці»; чоловічий вокальний ансамбль «Краяни».

Веселі та грайливі переспіви сплелися воєдино з сумними та тужливими історіями життя українців. У піснях гармонійно поєднувалися і гіркі будні, і палкі почуття, і нескореність духу. А ще – тяжка, але приємна праця, глузливі та сердечні залицяння, любов до рідної землі та непримиренне з обставинами прагнення волі та свободи.

Прекрасні юні голоси змушували кожного з присутніх відчути дотик музичного слова, емоційного наповнення рядків, створених народом. Глядачі отримали величезний заряд позитивної енергії, адже пісня – це наш генетичний код, який поєднує сучасних українців з далекими предками.

Тож звучи, наша пісне, крізь віки і століття! Даруй нам силу та натхнення у кожному дні на всі часи!

Прес-центр Уманського НУС

 

 

 

 

 

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 0 користувачів та 126 гостей.