Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Відбувся майстер-клас “Шляхи удосконалення компетентнісно зорієнтованої системи роботи куратора групи”

DSC_0778.JPG

На сучасному етапі розвитку суспільства основна увага акцентується не тільки на підвищенні професійних якостей студентської молоді, але й на їх особистісному зростанні, збагаченні життєвого досвіду духовними цінностями, формуванні світоглядних орієнтирів та найкращих людських якостей: совісті, порядності, інтелігентності, працелюбності.

Суттєве місце у вирішенні цих завдань належить доцільно та вміло організованій позааудиторній виховній роботі у вищих навчальних закладах. Саме вона сприяє формуванню особистості майбутнього фахівця, як громадянина-патріота, небайдужого до долі української держави, економіки, освіти та культури. Значна роль у ефективній організаційно-виховній роботі у ВНЗ належить, безумовно, куратору.

На базі НМЦ «Агроосвіта» 15 березня п.р. відбувся майстер-клас “Шляхи удосконалення компетентнісно зорієнтованої системи роботи куратора групи” за участю кураторів аграрних технікумів і коледжів. Своїм досвідом роботи ділилися куратори: Котеля Валентина Олександрівна з Чернятинського коледжу ВНАУ, Максимова Ірина Миколаївна та Галущак Лілія Борисівна з Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу Вінницького НАУ та Вікторія Василівна Дронь з Прилуцького агротехнічного коледжу. Цікавими були і практичні заняття, а саме тренінг на згуртованість групи,який провела Омельченко Людмила Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи та психології гуманітарно-педагогічного факультету НУБіП України.

Кожен куратор – неповторна особистість і тому, звичайно, кожен шукає і знаходить свій власний стиль роботи. На стиль роботи куратора значною мірою впливають його темперамент, характер, рівень емоційності та здатність керувати емоціями. Різними будуть стиль й ефективність роботи куратора в залежності від його самооцінки, рівня загальної та психологічної культури, комунікативної компетенції.

Під час майстер-класу досвідчені куратори та практичний психолог пропонували шляхи налагодження стосунків «куратор-студент», «студент-студент», «студент-куратор-батьки»? Як сподобатися студентам і стати гарним співрозмовником? Як вказувати студентам, їх батькам на їх недоліки, не ображаючи їх? Як побудувати життя студента в навчальному закладі та поза його стінами? Чого прагнуть ваші студенти? Хто їхні друзі? Що наповнює їх внутрішній світ?

Презентації виступів на майстер-класу

Фото майстер-класу

 

 

 

 

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 195 гостей.