Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Народному самодіяльному ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» Уманського національного університету садівництва – 30 років!

565.JPG

Ювілей – особливо приємна та важлива подія для кожної людини. А коли ювіляром є творчий колектив, тим паче – Народний самодіяльний ансамбль пісні і танцю «Хлібодари», градус позитиву та талановитості зашкалює! Воно й не дивно, адже, попри відносно юний вік, «Хлібодари» стали душевною відрадою та подарували неймовірну кількість позитивних емоцій цілій плеяді талановитих студентів і викладачів!

Віршованими рядками легенди про те, як Бог обдаровуючи талантом народи, нагородив Україну пісенним хистом, розпочалася ювілейна концертна програма уславленого художнього колективу Уманського НУС. Ведучі заходу – Наталія Браславська та Кіріл Козак – ознайомили присутніх з історією розвитку славного колективу, адже в його скарбниці за 30 років існування зібралося більше 500 відзнак, 30 з яких міжнародного, 238 – всеукраїнського і 300 – обласного рівнів. Ансамбль є неодноразовим учасником і лауреатом всеукраїнських і міжнародних пісенних конкурсів; голосами учасників колективу з кращих підмостків країни і зарубіжжя та екранів телевізорів насолоджувалися мільйони глядачів. І завжди, на кожному концерті, митці оспівували сповиті ніжністю рути-м’яти та огорнуті любов’ю і срібним переспівом ясні зорі, золоті лани, неозорі степи, медові ріки та працьовитий, невтомний, щиросердний народ рідної України.

У цей святковий день віншувала ювілярів ректор Уманського НУС Олена Непочатенко, яка подякувала усім учасникам колективу за багаторічну працю, високий професіоналізм, любов до української пісні і танцю, а також – за збереження народних традицій рідного краю. Побажала, щоб неперевершена яскрава творчість колективу і надалі не знала кордонів, линула від серця до серця та хвилювала вдячних шанувальників. На підтвердження своїх слів Олена Олександрівна нагородила грамотами кращих учасників колективу: Марію Персюн, Андрія Мися, Дениса Шрама, Євгена Ковальчука, Едуарда Пташника, Олену Кобзар, Людмилу Поліщук, Олексія Щербину, Анну Кимлик, Романа Форостяного, Інну Свирбиус, Владислава Флоренка.

За внесок у справу Українського національного відродження, розвиток української культури, самовіддану працю на теренах духовного утвердження рідного слова колектив «Хлібодари» було нагороджено Почесною грамотою Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та цінним подарунком з написом «Дорогим моєму серцю «Хлібодарам» з нагоди славного 30-ліття» від Заслуженого працівника культури України, професора Київського національного університету культури і мистецтв Петра Андрійчука.

Теплими словами вітали ювілярів і представники місцевої влади, які відзначили вагомий внесок Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» у становленні та розвитку мистецько-естетичної культури та народних традицій у місті Умань та Уманському районі та, в свою чергу, грамотами відзначили нелегку працю керівників і учасників творчого колективу.

Так, Почесною грамотою виконавчого комітету Уманської міської ради «За активну роботу з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання студентської молоді, розвиток хорового мистецтва, популяризацію української пісні та з нагоди 30-річчя заснування Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» нагороджено художнього керівника колективу Світлану Берднікову та солістів ансамблю Юлію Сапельнікову і Кіріла Козака.

Грамотою відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Уманської міської ради «За активну участь у громадському житті університету, розвиток художньої творчості, популяризацію української пісні та з нагоди 30-річного ювілею Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» нагороджено художніх керівників Центру культури і виховання студентів Уманського НУС Івана Смірнова та Наталію Браславську.

Грамотою Уманської районної ради «За активну роботу по реалізації Концепції національно-патріотичного виховання студентської молоді, активну участь у громадському житті університету, розвитку художньої творчості молоді, популяризацію української пісні та з нагоди 30-річчя заснування Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю «Хлібодари» нагороджено концертмейстера Олександра Берднікова та солістку ансамблю Тетяну Мазур.

Дякували і «Хлібодари»: засновникам колективу Світлані Калінській і колишньому керівнику, Заслуженому працівнику культури України Юрію Пономарьову. І хоча Юрій Дмитрович і Світлана В’ячеславівна не змогли особисто почути вітання, та вони довели, що пам’ятають про своє дітище: Юрій Дмитрович у відео зверненні привітав ансамбль з ювілеєм, а також подарував авторську пісню «Цвіте земля», яку «Хлібодари» виконали для своїх гостей.

Від імені усіх колишніх учасників привітала вічномолодих ювілярів випускниця факультету економіки і підприємництва Уманського НУС Ольга Мельниченко.

Теплими словами привітав творчий колектив Заслужений працівник культури України, доцент, завідувач кафедри музикознавства та вокально-хорових дисциплін Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, художній керівник народного хору «Кобзар» Василь Семенчук, а відоме чоловіче тріо «Гонта» подарувало ювілярам і всім присутнім надзвичайно чуттєву та мелодійну пісню.

Харизматичним танцем і щирими словами привітав колег по творчості колектив уманського гуманітарно-педагогічного коледжу і театр танцю «Амелі» на чолі з художнім керівником Андрієм Болдирєвим.
Чуйні слова вдячності та побажання процвітання від імені батьків учасників і випускників ансамблю «Хлібодари» висловила художнім керівникам і очільниці університету мати солістки ансамблю Людмила Сапєльнікова.

І лилася, мов дзвінкий, мінливий, осяйний струмок її величність – Пісня. І кожне серце сповнювалося добра, радості, світла, тепла та мрій. І світ навколо завмирав у дзвінкій тиші, в очікуванні дива нових нот і звуків – адже це був Славетний ювілей уславленого, улюбленого всіма Народного самодіяльного ансамблю пісні і танцю Уманського національного університету садівництва «Хлібодари».

Прес-Центр Уманського НУС

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 0 користувачів та 124 гостя.