Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Семінар-тренінг “Ефективне управління навчальним закладом” для директорів коледжів та технікумів

5345.JPG

19 – 20 квітня 2018 року на базі ВП НУБіП України “Ніжинський агротехнічний інститут” відбувся семінар-тренінг “Ефективне управління навчальним закладом” для директорів коледжів та технікумів.

Перед учасниками зі змістовними доповідями виступили Хоменко М.П., заступник директора НМЦ “Агроосвіта”, який наголосив на головних проблемних питаннях підготовки молодших спеціалістів: фінансування коледжів та технікумів, перехід на ДПА у формі ЗНО, підготовка кваліфікованих кадрів та підвищення кваліфікації викладачів; голова Ніжинської районної державної адміністрації Івашин В’ячеслав Анатолійович та голова Ніжинської районної ради Бузун Олег Віталійович, які поділилися досвідом тісної та дружньої співпраці з навчальним закладом, що є запорукою успішної роботи.

У своїй доповіді директор ВП НУБіП України “Ніжинський агротехнічний інститут” Лукач Василь Степанович розкрив основні концептуальні засади функціонування навчального закладу в умовах обмеженого фінансування та наголосив, що відповідно до стратегії розвитку НУБіП України “Голосіїівська ініціатива – 2020” в інституті поглиблено практичну підготовку, успішно функціонує навчально-науково-виробничий підрозділ, зміцнюється і модернізується матеріально-технічна база.

Слухачі отримали корисну інформацію про організацію ступеневої підготовки фахівців: аграрний ліцей – коледж (технікум) – університет (академія, інститут) на прикладі розгалуженої освітньої системи НУБіП України; технічної творчості та дослідної роботи студентів, результативність упровадження наукових розробок Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України у навчально-виробничу діяльність підприємств, фермерських господарств та освітніх закладів України, Європейського союзу; стипендіальне забезпечення студентів: академічні та соціальні стипендії, механізм нарахування додаткових балів та новий порядок нарахування соціальних стипендій; роль студентського самоврядування; форми співпраці з адміністрацією інституту; економічну ефективність використання нетрадиційних джерел енергії, зокрема сонячної та енергії вітру, застосування системи енергоефективності та енерогзбереження з використанням альтернативних джерел енергії; практичну підготовку фахівців, особливості ліцензування та акредитації у коледжах і технікумах; проблеми у ліцензуванні робітничих професій, організацію роботи з випускниками як бізнес-партнерами; модель співпраці між навчальним закладом та сучасним високотехнологічним виробництвом; практику ефективного впровадження дуальної системи; роботу з науково-дослідними установами НААН України.

Цікавим було ознайомлення з роботою навчально-виробничих лабораторій рослинництва, тваринництва, переробки с. - г. продукції та твердопаливною котельнею інституту. Учасники заходу мали змогу поспілкуватися між собою, а також висловити свої ідеї, думки, практичні напрацювання, обмінятись досвідом.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 567 гостей.