Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Хроніка ХХ зльоту студентських лідерів аграрної освіти. День другий: плідно працюємо та творимо добро

545.JPG

Другий день ювілейного ХХ зльоту студентських лідерів аграрної освіти в Уманському національному університеті садівництва розпочався активно та різнопланово. Програма була насиченою на різні інтелектуальні й ознайомчі заходи, тож молодь не втрачала часу й одразу поринула й світ яскравого студентського життя.

Розпочали свій робочий день студентські лідери з натхненних естетичних заходів: виставки-фотоконкурсу «На вістрі окрилених мрій» і презентації художніх доробок студентів відокремлених структурних підрозділів Уманського НУС – Тальнівського будівельно-економічного, Уманського агротехнічного, Шевченківського й Ананьївського аграрно-економічного коледжів.

Початок інтелектуального марафону цього дня було покладено проведенням надзвичайно цікавого заходу – агрополітичних дебатів. Диспути проводилися за сприяння Науково-методичного центру «Агроосвіта» та за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД). Наразі учасники зльоту мали можливість спостерігати за фінальним етапом диспутів, адже перший було проведено індивідуально у 13-ти закладах вищої освіти. Нині ж з кращих студентів – переможців першого етапу було сформовано чотири команди, поділених за кольорами. При цьому кожне питання обговорювали дві команди, одна з яких підтримувала позицію «ЗА», інша – «Проти».

До обговорення під час дебатів виносилися такі теми:
 
- Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств - скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів?

- Диверсифікація виробництва чи вузька спеціалізація?

Після тривалих і яскравих дискусій переможцем стала команда червоних у складі Софії Миколаїв (Львівський НАУ), Наталії Мостовенко (Миколаївський НАУ), Олександра Василенка (НУБіП України).

По завершенню агрополітичних дебатів учасники Зльоту взяли участь у конкурсі «Стратегічний розвиток аграрного сектору – бачення молодих українських спеціалістів». Конкурс проходив у п’ять етапів, виключно англійською мовою. За результатами оцінювання журі відібрало 9 робіт, які їх автори презентували на всеукраїнський загал. Аргументовані та глибокі доповіді викликали загальне зацікавлення та високий резонанс як серед присутніх, так і поміж членами журі. А переможцем конкурсу стала студентка Уманського НУС Крістіна Сухецька.

Проте і на цьому цікаві наукові моменти другого дня Зльоту не закінчилися. Адже до учасників Зльоту, поділитися набутим досвідом і висвітлити особливості провадження аграрної політики в Україні шляхом адаптації зарубіжного досвіду до вітчизняних умов, завітали зарубіжні науковці. Так, професор, доктор Дітер Кіршке, почесний професор Університету Гумбольту в Берліні прочитав студентству лекцію на тему «Міжнародна торгівля та формування національної аграрної політики України», а Антьє Фрезе – урядовий директор Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, висвітлив постулати міжнародного досвіду з необхідності та методичних основ агрополітичного управління розвитком сільських територій.

Далі студентська молодь відправилася на ознайомчі екскурсії до кращих підприємств міста Умань – ПАТ «Уманьферммаш» і ПОСП «Уманський тепличний комбінат».

Проте серед високоінтелектуальних наукових заходів у студентства знайшлося місце і для добра та милосердя. Так, студентські лідери з Об’єднаної ради студентського самоврядування взяли участь в акції «Подаруй дитині радість», під час якої завітали до Обласного міжрегіонального центру соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умань.

Натхненні сяючими очима дітей, учасники Об’єднаної ради студентського самоврядування зібралися в читальній залі № 2 Наукової бібліотеки Уманського НУС, де обговорили нагальні питання студентського сьогодення, а також обрали нового очільника Ради. Ним стала студентка Полтавської державної аграрної академії Анастасія Голос.

Насичений на події і враження день добігав до кінця. Та наснаги і позитивного настрою молоді додали учасники Всеукраїнського фестивалю «Софіївські зорі», які в рамках ювілейного зльоту провели фестиваль «Тобі, Україно, моя пісня!».

Прес-центр Уманського НУС

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 0 користувачів та 125 гостей.