Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

В Уманському НУС відбулися аграрно-політичні дебати: інтелектуали дискутують

DSC_0207.jpg

 За останнє десятиліття в Україні відбулися зміни в науці та суспільній свідомості, які привели до необхідності переосмислення науки і освіти, а також їх цілей і завдань. Адже якісну освіту сучасного фахівця будь-якої галузі неможливо уявити без розвитку інформаційної, дослідницької та комунікативної культури.

У зв'язку з цим, було запроваджено проведення ефективного заходу, спрямованого на розвиток логічного і критичного мислення, комунікативної культури та навичок публічного виступу – аграрно-політичних дебатів. Участь у дебатах дає можливість молодим фахівцям розвинути вміння працювати в команді, обирати відповідних партнерів, концентруватися на суті проблеми та відстоювати свою точку зору.

Даний захід було організовано за сприяння Науково-методичного центр «Агроосвіта» за методичної підтримки з боку проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД).

У дебатах беруть участь представники студентства з усіх аграрних закладів вищої освіти України. Проведення диспутів відбувається у два етапи: перший проходить на базі кожного навчального закладу із визначенням команди-переможця по ВНЗ, другий – на всеукраїнському рівні, під час зльоту студентських лідерів аграрної освіти.

Нині фінальний етап відбувся на базі Уманського національного університету садівництва в рамках ювілейного XX зльоту.

Привітали учасників дійства та побажали їм красномовства і впевненості директор ДУ НМЦ «Агроосвіта» Тетяна Іщенко та ректор Уманського НУС Олена Непочатенко.

Аграрно-політичні дебати проходили у формі обговорення нагальних питань сьогодення аграрно-політичної сфери України. У заході взяли участь чотири команди, утворених шляхом жеребкування з-поміж усіх учасників. При цьому кожне питання обговорювали дві команди, одна з яких підтримувала позицію «ЗА», інша – «Проти».

Мова ведення дебатів – українська, а для іноземних членів журі забезпечувався синхронний переклад на англійську мову. За результатами проведення дебатів було проведено оцінку команд з боку журі та слухачів із залу.

До складу журі фінальних диспутів увійшли:

Дітер Кіршке – Університет Гумбольдта (Німеччина);

Штефан фон Крамон – Геттінгенський університет (Німеччина);

Антьє Фрезе – Федеральне міністерство продовольства (Німеччина);

Герман Інтеманн – посольство Німеччини;

Уве Шьоне – експерт АПД з правових питань;

Олександр Калюжний – УКАБ;

Микола Поєдинок – Асоціація сільських та селищних рад (Україна);

Денис Марчук – Всеукраїнська Аграрна Рада;

Анастасія Пилаєва – АПД;

Тетяна Іщенко – директор ДУ НМЦ «Агроосвіта».

Серед критеріїв, за якими проходило визначення абсолютного переможця – культура ведення дебатів, грамотна мова й ораторське мистецтво, оперативне використання аргументів опонентів у своєму виступі.

Питання для обговорення команди обирали шляхом жеребкування, яке було проведено за 24 години до початку проведення дебатів. До обговорення під час дебатів виносилися такі теми:

Підтримка розвитку сімейних фермерських господарств – скорочення впливу великих аграрних підприємств/агрохолдингів?

Диверсифікація виробництва чи вузька спеціалізація?

Оцінка кожної команди проводилася за трьох-бальною системою: зелена карта / наклейка означала «позитивно» і оцінювалася +1; жовта карта (для журі) означала «невизначено» і оцінювалася 0; червона карта / наклейка засвідчувала «негативно» й знижувала оцінку на -1 бал.

Рейтинговий список учасників сформувався наступним чином:

IV місце – команда рожевих у складі Діани Бартиш (Таврійський державний агротехнологічний університет), Анни Гринчевської (Подільський державний аграрно-технічний університет); Кіріла Козака (Уманський національний університет садівництва);

ІІІ місце – команда синіх: Яна-Марія Шевчук (Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького), Дмитро Томенко (Полтавська державна аграрна академія), Єлизавета Іванова (Одеський державний аграрний університет);

ІІ місце – команда зелених: Аліна Давидова (Луганський національний аграрний університет), Марія Рисенко (Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва), Катерина Сухоставець (Сумський національний аграрний університет), Дар’я Поваляєва (Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка);

І перемогу в аграрно-політичних дебатах виборола команда червоних, до якої увійшли Софія Миколаїв (Львівський національний аграрний університет), Наталія Мостовенко (Миколаївський національний аграрний університет), Олександр Василенко (Національний університет біоресурсів і природокористування України).

Вітаємо учасників і переможців цього потужного науково-комунікативного заходу та бажаємо усім активної життєвої позиції і вагомих аргументів у наступних диспутах!

Прес-центр Уманського НУС

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 0 користувачів та 125 гостей.