Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

«Формування комунікативної культури працівників бібліотек як важливий чинник у подолання конфліктів з користувачами»

432.jpg

Поняття  мовної культури бібліотекаря- це перш за все принципи спілкування бібліотекаря і читача, інформаційно-мовна спрямованість інтер'єру,дотримання вимог застосування державної мови із врахуванням мовних можливостей читачів , етика спілкування. Унікальні фонди, найновіші технології означають дуже мало, якщо бібліотекарі при обслуговуванні користувачів не беруть до уваги психологію поведінки користувачів. Знати це корисно і професійно необхідно кожному бібліотекарю. Контингент користувачів бібліотек закладів вищої освіти має власні інтелектуальні потреби та психологічні особливості, тому професійна компетенція бібліотекаря, який працює в умовах  інноваційної діяльності, знаходиться на перетині чотирьох важливих сфер: бібліотечка справа, психологія, педагогіка, інформаційні технології.

Кожну з цих сфер було розглянуто 25-26 вересня на семінарі «Формування комунікативної культури працівників бібліотек як важливий чинник у подоланні конфліктів з користувачами», який проходив в Науковій бібліотеці Сумського національного аграрного університету.

На початку заходу з вітальним словом звернувся до присутніх проректор із науково-педагогічної та навчальної роботи СНАУ Валерій Жмайлов, який ознайомив учасників з історією та роботою університету.
Учасники обговорювали проблемні питання: дотримання взаєморозуміння читачів і бібліотекарів, компромісне вирішення конфліктів між ними, викорінення синдрому професійного вигоряння у працівників бібліотек. Під час семінару практичний психолог Зінченко Світлана  провела  заняття з арт-терапії «Колаж». Досить цікаві були результати цього заняття, але загальний висновок один- всі учасники відданні своїй професії, креативно підходять до вирішення будь-яких проблем та є професіоналами своєї справи.  Завідувач бібліотеки коледжу СНАУ Людмила Понкратова провела майстер-клас із використання багатофункціонального сервісу Genialy.ly.

В рамках семінару 26 вересня проводився другий етап конкурсу "Кращий бібліотекар – 2018. За результатами засідання конкурсної комісії (протокол № 1 від 13.07.2018) в складі : Капралюк О. В. завідувача відділу науково-методичної роботи  та наукового реферування ННСГБ НААН; Щиголь Г.С.,с.н.с відділу науково-методичної роботи та реферування ННСГБ НААН; Кіщак Т.С., директора НБ НУБіП України; Іщенко Т.Д., в.о. директора НМЦ «Агроосвіта», ЛепехаІ.О., завідувача кабінету соціально-гуманітарної та виховної роботи, Степанова І.О., методиста кабінету соціально-гуманітарної та виховної роботи визначили наступних переможців І етапу конкурсу: Екологічний коледж Львівського НАУ, Борщівський агротехнічний коледж, Коледж Сумського НАУ,  ВСП «Рівненський коледж НУБіП України», ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж». Під час другого етапу учасники виконали три конкурсних завдання: есе «Я-Бібліопані» - знайомство з учасником; творчу роботу на тему «П'ять причин, щоб стати читачем нашої бібліотеки» та захист представленого на конкурс бібліотечного проекту. Журі складно було оцінити роботи конкурсантів, бо всі роботи представлені на вищому рівні. За критеріями оцінювання: рівень професійної компетентності і майстерності, демонстрації переваг професії, впровадження інновацій, використання нових інформаційних технологій, створення індивідуального творчого стилю, загальна культура,ерудиція, комунікативні здібності було визначено Дипломом І ступеня нагородити Людмилу Бурячинську – ВСП «Рівненський коледж НУБіП України», ІІ ступеня – Надію Парнету, Борщівський агротехнічний коледж, ІІІ ступеня- Ірину Скальницьку –ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний коледж», Дипломом «Я-Бібліопані»- Людмилу Понкратову, Коледж Сумського НАУ, Дипломом за креативність, інноваційність в бібліотечній роботі –Марію Демчишин, Екологічний коледж Львівського НАУ.

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 197 гостей.