Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Всеукраїнська науково-практична конференція «Органічне агровиробництво: освіта і наука»

DSC_0105.JPG

01 листопада 2018 р. у Науково-методичному центрі аграрної освіти відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Органічне агровиробництво: освіта і наука», організували яку НМЦ "Агроосвіта" та Федерація органічного руху України.

Основною метою конференції був обмін досвідом науки та виробництва, висвітлення кращих наукових розробок та практичного використання органічних технологій, об’єднання зусиль господарств, наукових та навчальних закладів, інших підприємств та установ, зацікавлених у виробництві та поширенні здорової, безпечної для споживання продукції, закладання ідеї дбайливого ставлення до збереження природних ресурсів, запровадження органічних технологій для вирощування та переробки для сприяння подальшому динамічному та ефективному розвитку органічного руху в Україні.

З вітальними словами до учасників звернулися Тетяна Іщенко (Науково-методичний центр «Агроосвіта»), Валентина Заєць (Міністерство аграрної політики та продовольства України), Ігор Будько (Міністерство освіти і науки України), Віктор Камінський (Національна академія аграрних наук України), Галина Хант (Проект «Німецько-українська співпраця в  галузі органічного землеробства»), Олександр Овчаренко (Держпродспоживслужба), Євген Милованов (Федерація органічного руху  України).

Особливим гостем конференції став Урс Ніглі, професор, директор Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія), який розкрив тему щодо Organic 3.0 – бачення, тренди та інновації для справжнього сталого сільського господарства та споживання.

Продовжуючи виступ пана Ніглі, Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов акцентував увагу присутніх на становленні в Україні етапів розвитку органічного сектора починаючи від Organic 1.0 до викликів із запровадженням Organic 3.0.

Понад 100 учасників конференції, а це науковці, науково-педагогічні працівники навчальних закладів, представники органів влади, галузевих асоціацій та установ, агробізнесу, виробники органічної продукції, ділилися досвідом як проведення підготовки студентів за освітніми програмами з органічного виробництва, так і практичними кроками впровадження органічних агротехнологій на діючих вітчизняних підприємствах.
Основними напрямами дискусії були:

- роль системи освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва;
- впровадження органічних технологій у виробництво задля збереження навколишнього природного середовища;
- роль органічного виробництва у формуванні продовольчої безпеки;
- органічні технології виробництва рослинництва і тваринництва:
- розвиток територіальних громад завдяки невеликим фермерським та сімейним господарствам;
- системи органічного виробництва для виробників сільськогосподарської продукції з використанням кращого вітчизняного та іноземного наукового і виробничого досвіду;
- поширення досвіду та інформації щодо ролі органічних технологій в аграрному виробництві.

Більш детально ознайомитися з досвідом організації спеціальної та вищої освіти у навчальних закладах різних країн, де викладанню предметів,пов’язаних з органічним агровиробництвом, приділяють особливу увагу, а також з питаннями становлення вітчизняної системи вищої та спеціальної органічної освіти, а також поточного стану підготовки кадрів для органічного сільського господарства у коледжах та університетах України, можна ознайомитися у методичному посібнику «Органічне агровиробництво: освітні аспекти», який саме до конференції видала Федерація органічного руху України, підготовлений спільно з Агроосвітою.

Особливу зацікавленість учасників конференції викликали доповіді органічних виробників-практиків – Сергія Паращенка (ТОВ «Чистий продукт») щодо особливостей вирощування за органічними стандартами часника та гарбузів, Віталія Воронцова (ПрАТ «Забір’я») щодо диференціації діяльності в органічному господарстві, Володимира Сіленка (БТУ-Центр) щодо захисту від хвороб та шкідників в органічному садівництві.

Окрема подяка за підтримку конференції Проекту «Німецько-українська співпраця в  галузі органічного землеробства», компанії «БТУ-ЦЕНТР», компанії «Єврофінс Агро Тестінг Україна», ТМ «ПАН ЕКО».

Підсумовуючи результати обговорень, учасники конференції дійшли висновку, що незважаючи на певні позитивні кроки запровадження освітніх процесів з органічної тематики, Україна вже сьогодні має значно підвищити увагу на всіх рівнях до вітчизняних закладів освіти, які готували б висококласних фахівців для органічного агровиробництва нашої держави!

Програма конференції

Фото конференції

Сертифікати учасників

Тези учасників

Презентації виступів пленарного засідання

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 1 користувач та 140 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor