Державна установа «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення
діяльності вищих навчальних закладів
«Агроосвіта»

Cемінар TAIEX з питань вивчення Європейського досвіду щодо впровадження оцінки сільськогосподарської продукції за географічним походженням.

У Києві 23 та 24 червня п.р. відбувся семінар з питань вивчення Європейського досвіду щодо впровадження оцінки сільськогосподарської продукції за географічним походженням. Захід було організовано ДУ «НМЦ»Агроосвіта» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України за сприяння Європейської Комісії. Метою семінару було вивчення Європейського досвіду запровадження географічного маркування продуктів для створення законодавчої бази, що регулюватиме назви,які позначатимуть географічне походження та особливості сільськогосподарської продукції, а також удосконалення механізмів, що дозволятимуть отримувати та використовувати географічне маркування. Серед учасників заходу були представники майже всіх регіонів України. Зацікавленість темою семінару виявили як представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, так і керівники обласних та районних адміністрацій, виробники, науковці, члени сільськогосподарських асоціацій та громадських організацій. 

Доповідачами були як європейські, так і українські учасники семінару.Про визначення географічного походження для сільськогосподарської продукції згідно із законодавством ЄС розповів віце-секретар Торговельно-промислової палати і судноплавства м.Аліканте (Іспанія) Рафаель Фернандес Ібіса. Засоби популяризації сільськогосподарської продукції та вимоги і процедури отримання географічного зазначення представила до уваги слухачів експерт Служби з питань знаків якості та органічного сільського господарства при Міністерстві сільського господарства, аграрного продовольства та лісівництва Франції Емілі Лебрассер та її колега Валері Келлер (Франція). Аналіз законодавчих актів ЄС зробив голова Інституту виноробства у провінції Дуоро (юридичний відділ) Альберто Рібейро де Алмейда (Португалія). Не менш цікавими були і виступи українських доповідачів. Про перспективи впровадження географічних зазначень для України, труднощі та переваги географічних зазначень для зовнішнього і внутрішнього ринків сільськогосподарської продукції розповів голова відділу садівництва і виноробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Костенко. Дуже цікавою була доповідь доктора філософських наук, президента Міжнародної благодійної організації «Добробут громад» Віктора Тереса, який розкрив дуже актуальну тему , а саме: «Визначення можливостей якості продукції за географічним походженням та попиту на неї». 

Загалом, семінар був цікавим, актуальним і ми сподіваємось, що він дав багатьом ідеї для подальшої роботи, допоміг зорієнтуватись в законодавчій системі щодо географічних зазначень сільськогосподарської продукції і став стимулом для розвитку та захисту продуктів, які мають традиційні особливості того чи іншого регіону. 

Презентації європейських експертів (розділ Міжнародні заходи-Семінар ТАІЕХ)

 

 

 

 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олександр Співаковський, Перший заступник Голови Комітету з питань освіти та науки

«Студенти – це інвестиції в інтелектуальну еліту майбутнього України».

Зараз на сайті 1 користувач та 209 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor