Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

Стартує проект «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ»

o6utbodaec.jpeg

КОНЦЕПЦІЯ

проекту «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» для українських студентів з використанням телекомунікаційних технологій дистанційного навчання на базі ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта»

         Відповідно до п.4 ст.3 Закону України «Про вищу освіту» одним з пріоритетів Державної політики у сфері вищої освіти є напрям інтеграції системи вищої освіти України  у Європейський простір вищої освіти за умови збереження і розвитку досягнень та прогресивних традицій національної вищої школи.

Водночас останнім часом для української молоді вельми престижним є навчання в Європі з отриманням диплома Європейського зразка.

Це іноді  призводить до того, що українські ВНЗ втрачають контингент студентів.

Одним із варіантів вирішення проблеми зменшення контингенту студентів для українських ВНЗ може стати впровадження паралельного (одночасного) навчання українських студентів в українському та закордонному ВНЗ з отриманням двох дипломів.

Найкращим шляхом реалізації такої можливості для українських студентів є використання дистанційного навчання, що дає можливість ще й суттєво заощаджувати кошти. Зважаючи на економічні проблеми, які склалися в Україні останнім часом, кількість студентів, які мають бажання навчатися за дистанційними технологіями, вже зараз досить велика.

Певні кроки у розвитку та впровадженні дистанційних технологій у навчальний процес зроблено у багатьох навчальних закладах України. Але переважна більшість навчальних закладів, які використовують або намагаються використовувати технології  дистанційного навчання, потребують об'єднання їх зусиль разом з державними  інституціями для реалізації можливості одержання українськими студентами освіти у закордонних навчальних закладах з отриманням дипломів Європейського зразка.

Головною метою впровадження проекту «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» є забезпечення доступу українських студентів до Європейських освітніх ресурсів шляхом використання сучасних інформаційних технологій та телекомунікаційних мережДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта» і створення умов для реалізації громадянами своїх прав на інтернаціональну освіту шляхом паралельного дистанційного навчання.

Враховуючи територіальну, мовну та ментальну близькість Республіки Польща та України першим етапом впровадження проекту «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» є залучення зацікавлених до співпраці  польських ВНЗ, в яких існують системи дистанційного навчання студентів.

Паралельне дистанційне навчання українських студентів у польських ВНЗ здійснюється водночас з навчанням студентів за основним напрямом в українському ВНЗ, тобто майже без відриву від навчального процесу в Україні.

Переваги для українських студентів, які братимуть участь у проекті «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» полягають у такому:

вивчення іноземних мов та інтеграція в Європейський освітній простір;

            отримання студентської польської візи на весь період навчання;

     можливість оформлення посвідки на тимчасове проживання в Польщі;

     можливість вільного перебування в інших країнах ЄС;

     можливість проходження практики під час навчання в Польщі або інших країнах ЄС з отриманням заробітної плати (300-500 Євро кожного місяця);

     можливість самому заробити кошти на оплату навчання у польському ВНЗ;

     отримання економічної незалежності від батьків;

     більша конкурентоспроможність на ринку праці в Україні.

 

 

«ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» ДАЄ МОЖЛИВІСТЬ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ У КРАЇНАХ ЄС БЕЗ НОСТРИФІКАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО ДИПЛОМА ТА БЕЗ ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛУ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНОЗЕМЦЯ

 

Кроки впровадження проекту:

 

1 крок: Створення ініціативної робочої групи при ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта» для реалізації проекту «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ».

2 крок: Пошук партнерів реалізації проекту серед ВНЗ Республіки Польща готових до співпраці в рамках проекту.

3 крок: Погодження умов та розробка договорів про співпрацю учасників проекту.

4  крок: Проведення на базі ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта» семінару-наради з проректорами з міжнародних зв’язків та начальниками міжнародних відділів українських ВНЗ з метою презентації проекту «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» та виявлення українських ВНЗ зацікавлених стати  партнерами проекту.

5  крок: Призначення ректорами партнерських українських ВНЗ кураторів проекту - осіб відповідальних за  організацію участі студентів університетів у проекті.

6  крок:   Проведення на базі ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта» семінару-наради з кураторами проекту від українських ВНЗ з метою презентації проекту «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» та ознайомлення з порядком його реалізації.

7 крок: Куратор проекту, під час зустрічі зі студентами в Університеті, передає порядок реалізації проекту студентам, зацікавленим в участі в проекті, передає студентам всі необхідні документи для участі в проекті, організовує прийом студентів на проект.

Студенти збирають всі необхідні для прийому документи та передають їх куратору.

8 крок: На основі поданих студентом документів та підтвердження оплати реєстраційного внеску з ним підписується договір. Після чого організовується апостилізація та нотаріально завірений переклад необхідних документів, виписується запрошення на навчання від польського ВНЗ, готуються документи для подачі в консульство, призначається час і дата подачі документів до консульства РП в Україні.

 9 крок: Студент особисто  в назначений термін подає документи до консульства РП в Україні та отримує річну студентську візу.

10 крок: Куратор проекту в установлені терміни збирає академічну групу від свого університету, перевіряє у студентів наявність квитанцій про сплату наступної частини оплати за навчання згідно з договором про навчання у польському ВНЗ  та привозить групу на чергове дистанційне навчання до ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності ВНЗ «Агроосвіта» або на сесію чи практику до польського ВНЗ.

11 крок: За бажанням студента йому можуть організувати проходження практики в Польщі чи інших країнах ЄС або допомогти працевлаштуватися в Польщі з отриманням заробітної плати приблизно 2 Евро за годину (300-500 Євро кожного місяця).

12 крок: Через 2 роки після успішного проходження всієї необхідної програми згідно з навчальними планами польського ВНЗ, студент захищає дипломну роботу та отримує диплом Європейського зразка, який визнається на території всіх країн ЄС.

 Керівник проекту «ПАРАЛЕЛЬНИЙ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ» - к. с.-г. н., проф. ПДАА Горб Олег Олександрович

 

 

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде доступний широкому загалу.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Більше інформації про опції форматування

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

 


 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Прес-служба МОН

10 липня розпочався прийом заяв від вступників, які вступають до вишів на основі повної загальної середньої освіти. Абсолютна більшість цьогорічних вступників мають подавати заяви в електронній формі. Прийом заяв буде тривати до 22 липня для осіб, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Ті абітурієнти, які вступають на основі співбесід, вступних іспитів або творчих конкурсів мають подати заяви до вишів до 16 липня.

Зараз на сайті 1 користувач та 109 гостей.

Користувачі на сайті

  • Redaktor