Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

У ЖНАЕУ презентували проект «Аграрна політика ЄС» у рамках програми Еразмус+ Жан Моне

DSCF4197.JPG

Команда викладачів факультету економіки та менеджменту Житомирського національного агроекологічного університету – Лариса Левківська, Олександр Ковальчук, Наталія Куцмус, Василь Шукалович,  протягом 2016-2019 рр. займатиметься впровадженням освітнього проекту «Аграрна політика ЄС» у рамках програми Еразмус+ Жан Моне.

Про це під час його презентації 16 грудня у ЖНАЕУ повідомила керівник проекту Тетяна Зінчук.

«Проект «Аграрна політика ЄС» покликаний сприяти встановленню тісних контактів у сфері міжнародного співробітництва  між викладачами і дослідниками, студентами та науковими колами, державними органами влади та громадянського суспільства, - відзначила під час виступу  у ЖНАЕУ Тетяна Зінчук. -  Основна мета  - отримання, засвоєння та розповсюдження знань щодо еволюційних засад, сучасного стану і перспектив розвитку Спільної аграрної політики ЄС».

У контексті цього Тетяна Зінчук представила колег, спільно з якими реалізовуватиме проект на базі ЖНАЕУ, а також розповіла про історію та  можливості програми Еразмус+ Жан Моне, цільове призначення грантових коштів та географію учасників, куди входить 700 університетів із 60 країн світу.

Цьогоріч серед українських навчальних закладів, які увійшли у список переможців, на другому місці – Житомирський національний агроекологічний університет. Тематика модулю – «Аграрна політика Європейського Союзу». Гарантом проекту виступає особисто ректор ЖНАЕУ Олег Скидан.

«Участь нашого університету у цій європейській програмі з власним проектом – це вже ознака того, що ми європейська країна з європейськими традиціями, -  наголосив  проректор  з науково-педагогiчної роботи, соцiального та гуманiтарного розвитку ЖНАЕУ Іван Мартинчук. – Наукова спільнота Житомирського національного агроекологічного університету  продемонструвала свій високий рівень і показала, що ми вже частина наукової еліти Європи. Крім цього, хочу також відзначити досягнення нашого міжнародного відділу. Зокрема, за останні три роки кількість студентів агроуніверситету, які взяли участь у Міжнародних програмах, а також пройшли стажування за кордоном, збільшилася від 130 до півтисячі осіб. Ми взяли сьогодні чіткий орієнтир і вийшли на шлях  вивчення практичного досвіду освітньої та аграрної сфер країн Європи. Думаю, що даний проект суттєво допоможе нам у цьому».

Присутній на заході начальник відділу міжнародного співробітництва ЖНАЕУ Павло Поплавський поінформував про  актуальні міжнародні проекти, які передбачають стажування студентів і викладачів за кордоном, а також закликав всіляко сприяти впровадженню в університеті проекту «Аграрна політика ЄС».

Перший проректор, проректор з навчальної роботи ЖНАЕУ Юзеф Цаль-Цалко  розповів про організаційне забезпечення реалізації проекту «Аграрна політика ЄС» в навчальному процесі Житомирського національного агроекологічного університету, акцентуючи увагу також на основних аспектах, проблемах і полі для діяльності у контексті реалій українського аграрного сектору.

До слова, проект «Аграрна політика ЄС» від програми Еразмус+ Жан Моне Модуль, включає 5 освітніх курсів по 20-24 год. кожен: «ЄС від витоків до стратегії «Європа 2020», «САП ЄС: досвід та сучасна модель», «Політика сільського досвіду ЄС», «Агробізнес ЄС», «Екологічне сільське господарство ЄС».

Про структуру цих курсів, мотивацію і набір компетентностей, які вони сформують у слухачів, під час презентації проекту «Аграрна політика ЄС» розповіли лектори.

Свою підтримку даному проекту гарантували не лише у  ЖНАЕУ, але й в департаменті економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Житомирської ОДА, який має досвід співпраці із науковцями агроуніверситету.

«Результатом цього проекту стане практичне навчання молоді  і ми зі своєї сторони намагатимемось зробити все, аби розширити його можливості на теренах Житомирщини», - пояснила начальник відділу з питань адміністративних послуг, власності та підприємництва  департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва  ОДА Ірина Шпонарська, яка свого часу також навчалася у ЖНАЕУ.

Варто зауважити, що наразі вже сформовані очікувані результати впровадження проекту«Аграрна політика ЄС» у ЖНАЕУ:

– забезпечення фахової підготовки в сфері організації та ведення сучасного аграрного бізнесу на інноваційній основі та європейських підходах;

– розширення компетенції з питань теоретично-методологічних засад європейської аграрної політики;

– визначення цілей та інструментів аграрної політики;

– оцінка ефективності та пріоритетів європейської аграрної політики;

– виділення сільського розвитку як найважливішої складової САП ЄС;

            – володіння основами сучасної практики ЄС в екологічному розвитку сільського господарства. 

                                                          Прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Відео: https://www.youtube.com/watch?v=jd89065oEUc

 

 

 

 

 

 

 

 


ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Ганна Новосад, Міністр освіти і науки України

"Якщо ми подивимось на найуспішніші країни у галузі освіти, ми побачимо Китай, Гонконг, Корею, Сінгапур. Вони мають найкращі показники в математиці, фізиці, природничих науках. Коли ми подивимось на найщасливіші країни, тут на верхівці списку побачимо Фінляндію, Ісландію, Норвегію, Швецію. Мені здається, система освіти має безпосередній вплив на те, чи почувають себе люди щасливими. Якщо найщасливішими країнами є саме ці, давайте подивимось, чому вони такими є»."

Зараз на сайті 0 користувачів та 566 гостей.