Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»

В Уманському НУС відбувся День поля

DSC_0112-001.JPG

Традиційно, на базі Уманського НУС  проходить щорічний День поля, в рамках проведення якого в університеті широкому загалу демонструються досліди провідних кафедр, що виконують фундаментальні та прикладні дослідження агрономічного, природничого й екологічного спрямування.

 Комісія, на чолі з ректором професором Оленою Непочатенко й  представниками професорсько-викладацького складу, науково-дослідної частини університету, деканатів факультету агрономії, плодоовочівництва, екології та захисту рослин, лісового і садово-паркового господарства, а також провідних науковців і представників кафедр провела огляд дослідних ділянок овочевих, польових, декоративних культур і селекційних посівів.

 Під час огляду було відвідано: навчально-дослідний теплично-оранжерейний комплекс кафедри садово-паркового господарства; дослідницькі території кафедри генетики, селекції рослин та біотехнологій, де використовуються новітні селекційні та біотехнологічні методи створення сортів і гібридів; ботанічний розсадник, в якому зібранні рідкісні та цінні види й сорти рослин з усіх куточків нашої планети, дослідні ділянки кафедри овочівництва, на яких вирощуються перспективні сорти пекінської капусти, перцю солодкого, баштанних та рідкісних зеленних культур. Оглянувши дослідне ділянки кафедри землеробства, комісія мала змогу оцінити дослід, що триває з 2009 року і, який дасть змогу встановити варіант сівозміни із забезпеченням найбільшого виходу зерна. Розглянути й почути про різні системи удобрення учасники заходу мали змогу на дослідних ділянках кафедри агрохімії і ґрунтознавства; кафедра мікробіології, біохімії і фізіології рослин представила до розгляду дослідні посіви кукурудзи, сої, сорго, соризу, жита озимого, пшениці й інших культур.

 Виконавці, здебільшого  викладацький склад та аспіранти,  доповіли про актуальність і новизну проведених досліджень, продемонстрували оригінальні та класичні схеми закладання дослідів, новітні спроби вирощування сільськогосподарських культур, відзначили основні показники, що вивчаються. 

             Всім учасникам науково-практичного огляду -  велика  вдячність. Ваша наполеглива праця та наукові розробки й дослідження доводять силу, міць й працелюбність нації в цілому. Хай щастить Вам, шановні науковці, на ниві подальших відкриттів і здобутків.

 

За матеріалами Прес-центру Уманського НУС

 

 


 

ОСВІТА

Незалежний замір знань

КОМЕНТАР

Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

"Освіта – це перше, на чому ми маємо як країна зосередитися. Освіта, іновації і технології"

Зараз на сайті 0 користувачів та 125 гостей.